سجام فقط یک بار ثبت‌نام

ساخت وبلاگ
چکیده : سجام فقط یک بار ثبت‌نام ! سجام مخفف عبارت " سامانه جامع اطلاعات مشتریان "، بستری منسجم و یکپارچه ... با عنوان : سجام فقط یک بار ثبت‌نام بخوانید :

سجام فقط یک بار ثبت‌نام !

سجام مخفف عبارت " سامانه جامع اطلاعات مشتریان "، بستری منسجم و یکپارچه برای ثبت اطلاعات مشتریان در بازار سرمایه است. طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری، افراد برای شروع فعالیت در همه بخش‌های بازار سرمایه تنها یک بار در سامانه سجام اطلاعات خود را ثبت نموده و پس از آن می‌توانند در بورس‌ها، نهادها و ارکان مالی بازار سرمایه (بدون نیاز به ثبت اطلاعات) سرمایه‌گذاری نمایند.

چرا باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنیم؟

۱-سرمایه‌گذاران با ثبت‌نام در این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر کارگزاری‌ها و سایر نهادهای مالی بازار سرمایه برای احراز هویت و ثبت اطلاعات خود ندارند و ثبت‌نام ایشان فقط یک بار صورت می‌پذیرد.

۲-اطلاعات مشتریان در همه نهادهای مالی موجود در بازار سرمایه، یکپارچه خواهد شد.

۳-اطلاعات ثبت شده مشتری از جمله اطلاعات بانکی، هویتی و … به‌راحتی قابل ویرایش است.

مراحل ثبت‌نام سجام برای اشخاص حقیقی

۱- ابتدا وارد سامانه سجام شوید.

۲- بیانیه مربوط به مزایا و خدمات سجام را مطالعه و در صورت موافقت تایید نمایید و به صفحه اصلی ثبت‌نام وارد شوید.

۳- "ثبت نام اوایه" را انتخاب نمایید. شماره همراه خود را وارد نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی دکمه فعالسازی کلیک کنید. در این مرحله کد ۴ رقمی به شماره همراه ثبت شده شما، پیامک می‌شود. پس از ورود و تایید به مرحله بعد وارد شوید.

۴- در این مرحله مشتری حقیقی را انتخاب نموده و پس از وارد کردن تابعیت و شناسه ملی وارد مرحله بعدی ثبت‌نام شوید.

۵- در این بخش هزینه ثبت‌نام در سامانه سجام را به مبلغ ۱۰۰ هزار ریال از طریق درگاه اینترنتی بانک موردنظر خود پرداخت می‌نمایید.

۶- پس از تایید پرداخت، فرم­‌ های موردنیاز شامل اطلاعات هویتی، ارتباطی و مالی مطابق با موارد خواسته شده را تکمیل نمایید.

۷- در مرحله آخر پس از ثبت کامل اطلاعات، کد رهگیری برای شما پیامک می‌شود. این کد باید تا زمان مراجعه به دفتر پیشخوان نگه‌داری گردد.

 

در پایان

سرمایه‌گذاران و مشتریان پس از تکمیل و ثبت فرم‌ها در سامانه سجام می‌ توانند فعالیت‌های موردنظر خود را مانند دریافت کد معاملاتی در همه بورس­‌ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبدگردانی، تغییر کارگزار و صندوق، دریافت سود سهام و … بدون نیاز به ثبت مجدد اطلاعات و احراز هویت در کارگزاری‌ها، فقط پس از ثبت نام در این سامانه انجام دهند.

 

سجام,فقط,یک,بار,ثبت‌نام,سجام فقط یک بار ثبت‌نام, بورس چیست , ثبت نام در بورس , کسب درامد از بورس,... ما را در سایت دانش آموز دنبال می کنید

نویسنده : کاووسی فر بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 20 دی 1397 ساعت: 18:48